Karanténa modrá a červená třída

7. Říjen, 2021

V důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu je v MŠ- červená a modrá třída- od 7. 10. – 15. 10. 2021 (včetně) vyhlášena karanténa!

Kontakt s pozitivně testovanou osobou mohl proběhnout ve dnech 1.10. 2021, proto se karanténa týká dětí a zaměstnanců, kteří byli ve školce přítomni v této době.

Podmínky karantény:

· Rodiče dětí kontaktují dětské lékaře a informují je o nástupu do karantény.

· Děti musí v době 14-ti denní karantény omezit sociální kontakty a před nástupem do MŠ podstoupit nejlépe 5. – 7. den (nejpozději do 10. dne) od kontaktu s pozitivní osobou kontrolní PCR test (s negativním výsledkem).

· Navracejí se do školky po 14 dnech bez klinických obtíží.

Na děti lze vystavit ošetřování člena rodiny přes formulář na stránkách ČSSZ https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

! Z trasovacího centra přijde SMS s pokyny pro vyplnění sebetrasovacího formuláře. Pokud je úplně vyplněn sebetrasovací formulář, je žádanka vystavena automaticky, pokud ne budete kontaktováni pracovníky trasovacího centra a žádanka bude vystavena také.

! Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však zvýšit hygienická pravidla a sledovat zdravotní stav.

! Omlouváme se za komplikace, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ochranu zdraví všech osob, nelze postupovat jinak.